Ondra Míka

Jak ses ke sportu dostala? a Jakej je tvůj nejoblíbenejší sport?
Ahoj!
Já sportuju asi od malička. V první třídě jsem se zamiloval do hokeje, tak jsem začal krasobruslit  Ale za dva měsíce jsem vážně už přešel na hokej a vydržel u něj asi do 17 let a pak ještě sem tam ve “firemních ligách”. Do toho jsem byl na ZŠ a SŠ v softbalovém týmu, během gymplu dělal breakdance, což nebylo nijak valný, protože jsem do té doby uměl jen kotouly a hvězdu a ve stejné době přešel z hokeje na florbal, který byl pro mě opravdu srdcovka. Tomu jsem se věnoval opravdu hodně, měl I nějaké velmi slušné týmové úspěchy na celostátní úrovni. No a hraju ho ještě i teď, ale “už pro radost” v Unhošti za tamní FBC Jeleni Unhošť. Takže tak, já se prostě nějak hejbu od mala. A to jsem jinak docela línej – proleženej den u telky byl ještě nedávno můj oblíbenej scénář na víkend. A z hlediska “našich sportů” mě od jakživa mě bavilo kolo. V jakékoli formě – blbnutí na BMX, na kole za holkama, nebo jen jízda kolem baráku, či “chrtění” na bráchově favorite a později mém RockMachine (toho mi záviděla celá ulice) do kopců kolem Havl. Brodu, kde jich je dostatek – že bych na kole závodil jsem měl v hlavě zhruba od puberty, ale nikdy jsem neměl odvahu se v tom jít poměřovat. Ohledně plavání, jsem, jak říká předseda, spíš kachna – čuba velmi dobře, zbytek tak nějak uplácám. A běhání mám spojené s florbalem, delší výběhy jen když mám fakt chuť, ale poslední roky už mě to baví víc. Už mám za sebou i peklo v podobě běhu o vzdálenosti maratonu, ale cítím, že běh v rozmezí 10-15 km je to fajn, dál už mě to úplně nežene. Nad kolo ale neni! Tímto take děkuji předsedovi, že mi jeho kolo půjčil a že můžu jezdit na skutečně parádní žiletce.

Jaký nejtežší závod jsi dosud absolovala?
Psaní diplomky! Mám to jako ultramaraton a běžím to strašně dlouho a pomalu. Jinak asi první S11°. Neznal jsem trasu, u Lípy jsem to přehnal a začal “hynout” a furt jsem se divil, že se ještě neběží do Svárova. Poslední kilák jsem mlel z posledního. A musím zmínit i běh s Máří, Tomem a Honzou, kdy jsme udělali ten marathon z Rakovníku do Chýňavy – 35 jsem byl ok, najednou hrůza a v závěru morálka jak bejk.

Popiš nám tvůj pravidelný týdenní trénink?
Největší chyba je neplánovat, ale já moc neplánuju. Tím, že ještě dělám florko, tak úterý a čtvrtek mám od září do května florbal, kolo do toho podle pocitu, jak mám energii a co dovolí počasí. A víkendy někdy hraju sobota a trénuju děti v neděli, takže i na tom záleží. Když to vyjde během “nekorona režimu”, dvě-tři kratší kola, někdy bazén jako kompenzace a běh mám na florbale. Teď ale začne období “bez florbalu”, kdy si chci opravdu nějak rozplánovat dny podle sportů, nejvíc ale bude kolo a posilování a nějak do toho nacpu válení u vody a běhání.

Co je pro tebe při sportu stále ještě nejtěžší? Je něco, s čím pořád bojuješ?
Mám hroznej problem se vykopat. A když už jdu na kolo, tak mi půl hodiny zabere se jen oblíct, přípravit sváču, pití, KPZku,… A vážně, můj největší nepřítel je moje hlava, ať už ve florbale, tak i při “tri-sportu”. Napadá mě, že také bojuju se správnout technikou a to jak u kola, běhu, tak hlavně ve vodě je to asi nekoukatelný.

Jak si dodáváš motivaci ve chvíli, kdy máš chuť se na to vykašlat?
Já s tím (kolo+běh+plavání) začínám, nechci se na to vykašlat.. to asi teprve přijde 😉

Jak vypadá tvůj den před důležitým závodem?
Večer si dám nudle s makem a cukrem. A jinak se snažím ten den trochu odpočinout, ale zároveň se aktivizovat nějakým lehkým cvičením.

Jaký je tvůj sportovní cíl? Co bys ještě rád dokázal?
Já vlastně ani zatím nevím, pomalu se do toho dostávám. Hlavně chci, aby mě to bavilo během “tréninku” – já to ani jako trénink moc nevnímám. Jak jsem v přírodě, je to o hodně jiné, než předchozí halové sporty, takže I když se chci hecnout a jedu na plno, je to pro mě pořád jen potěšení “venku”. No a během závodu mi bude stačit, pokud uvidím, že s většinou startovního pole udržím krok.

Co ještě kromě sportu tě baví nebo zajímá?
Mění se mi to.. ale hodně dlouho platí, že mě baví příroda obecně, občas něco přečtu, baví mě být s nejbližšími, mám rád hudbu a zajímavý film, focení.. je toho vice.

Proč si myslíš že by se lidi měli stát členy SK Svárov 🙂 ?
Máme krásné logo! Teď budou super dresy na kolo. A začínáme, a snad to bude pokračovat, trénovat pospolu a snad taky začneme vice chodit na “porady” ke Karlovi. A na závody se take dokážeme společně domluvit a ve dvojicích / trojicích je absolvujeme.