Sprint Hamrman na Jezeře

O své účastni na Hamrmanu nám přináší info náš bojovník David. Hamrman na Jezeře je Sprint Triatlon kde účastník musí zdolat 0,75 km plavání, na kole ujet 30 km a uběhnout 6,2 km

Rok jsem měl v kalendáři naplánovaný víkend 11-12.7, kdy se konal všemi doporučovaný triatlonový víkendový závod Hamrman. V plánu jsem měl, že právě zde pokořím svoji první půlku tedy 1/2 Ironmana. Bohužel Únorové zranění achilovky mi nedovolilo se na běžeckou část dostatečně připravit, tak abych neriskoval zranění. Přesto jsem vyrazil již v pátek do Hamru nad Jezerou, abych mohl v sobotu pomoct organizátorům jako dobrovolník. Bylo mi potěšením stát se součástí občerstvovací stanice na cyklistické trati. Opravdu to pro mě byl nezapomenutelný zážitek, být hlavnímu závodu na dosah ruky a to doslova, úplně úžasné výkony a skvělá atmoška! V sobotu se závodníci poprali s nejdelší distancí a to 1.9 km plavání a 90 km na nádherné cyklistické trati a poté 21 km běhu kde se běželo na 3 překrásné okruhy okolo jezera lemovaného borovicemi a diváky. Byl to o to větší zážitek, že první místo obsadil náš soused z Chýně Pavel Wohl kterého jsem tak mohl okolo trati podporovat a po závodě s vítězem prohodit pár vět ohledně jeho pocitu a tréninku, hned za Pavlem doběhl Profi závodník z Polska a třetí byl náš profi závodník Petr Soukup a dobře doběhli i další moji kamarádi. Neskutečný zážitek při pohledu na všechny ty borce a jejích výkony.

V neděli přišel i můj čas a konečně jsem si také vyzkoušel druhou stranu. Postavil jsem se na start nedělního sprintu. Atmosféra byla opravdu pecka až přecházel mráz po zádech, všude byly opravdu nabušení borci + natěšený hobíci a vše doprovázela velmi přátelská atmosféra, ta k triatlonu prostě patří:) Měl jsem možnost si potřást rukou a popřát hodně štěstí třeba s Romanem Šebrlem, Petrem Soukupem a mnoha dalšími borci…prostě paráda. Parádní zážitek začal již od příprav v depu, kolo jsem předal a připravil si věci na běh. Zorientovat se kudy mám běžet až vyplavu a pojdu na kolo atd. Opravdu pěkně připravené. Nabušený start plavecké části byl fakt mazec, cca 150 závodníku a hromadný strat z pláže. Přesto jsem měl konečně poprvé na závodě klidnou hlavu a tu jsem si udržel po celou dobu plavecké části na 750 metru a konstantně udržel tempo cca 1:50/100m. Přechod na kolo byl pro mě boj s dechem, ale neopren jsem měl dole opravdu rychle což mě potěšilo, protože jsem se toho nejvíce bál. Kolo jsem jel naplno a prodal jsem to na co jsem zrovna měl. Trať okolo Hamru je opravdu krásná, skvělý povrch se super kulisou,borovice,louky,kopečky na horu a dolu:) Kolo jsem měl celkem rychlé i když jsem se neustále kochal okolní přírodou v průměr jsem měl cca 34 km,/h, poté na řadu přišel mnou obávaný běh.

Prvních cca 400 metru jsem měl pocit že dostanu křeče do lýtek,ale pak se svaly srovnaly a udržel jsem pro mě moc pěkné tempo 4″55 na km. Celkový čas 01:24:41 to je 73. místo v ABS pořadí a 17. místo v KAT a to snad není ostuda. Jistě to do přišitě zase o trošku vylepším:) Moc jsem si to užil, to je to hlavní a musím konstatovat, že prostředí kde se závod konal je opravdu překrásné. Určitě se tento závod pro mě stane tradicí stejně jako Svárovský triatlon. Příští rok třeba konečně pokořím Hamrmanskou výzvu – Super Hamrman a dám si jak sobotní půlku tak nedělní sprint:)