Mladší přípravka SK Svárov zabodovala na XTERRA Krušnoman

Na víkendovém zápolení v terénním triatlonu pod značkou XTERRA Krušnoman nechyběli ani zástupci našeho klubu včetně našich mladých sportovních nadějí.

Celý závodní program začínal dětskými kategoriemi již v 09:30 a tak je třeba zmínit, že náš závodnický potěr byl v místě závodu již den předem, aby si celé místo hezky okoukal, vyzkoušel a prostě se správně aklimatizoval. A tato taktika přinesla své ovoce a to v podobě stříbrné medaile Samíka F., i umístění na bedně pro Káťu P. a Káju P. ve svých kategoriích.

Na trať závodu „Original“ vypsaný na distance 1200 m plavání, 32 km MTB a 9 km běhu se poté postavil Kuba F., David B. a Tomáš P. Srdce celého závodního dne pumpovalo v hezkém prostředí rekreačního areálu Matylda na samém okraji města Most. Plavecká část se odehrála na třech 400m okruzích, kdy v každém okruhu čekal závodníky výběh z vody a přesun po souši do dalšího plaveckého kola. Následně čekala závodníky opravdová lahůdka v podobě 16km okruhu pro horská kola, jenž bylo třeba obkroužit hned dvakrát. Uvážíme-li, že v rámci 1 okruhu bylo třeba absolvovat 3 technicky náročné a prudké singltrekové sjezdy, 2 poměrně vyzývavé a dlouhé výjezdy, celou řadu složitých technických pasáží s nutnými úhybnými manévry mezi stromy, dojdeme k poznání, že šlo o trasu šitou na míru bikerským labužníkům s poměrně vysokým stupněm obtížnosti. Celou mozaiku tohoto ojedinělého, zábavného a nářočného okruhu dokresluje fakt, že nemalá část startovního pole některé části tohoto okruhu absolvovala mimo sedlo svého kola, na mysli je pěšky, nebo prostě s pády a karamboly, které k této trati jakoby neodmyslitelně patřily. Zakončení závodu na třech běhavých 3km okruzích, které, jak bylo zmíněno jedním ze závodníků, vedly sice po rovině, která však byla někdy poněkud nakloněná, bylo pěknou tečkou za snažením všech borců.

A kam vedlo toto snažení našich reprezentantů? Nejlépe si vedl David B., jenž skvěle zvládnul plaveckou i cyklistickou část, avšak dle svých slov na kole podcenil pitný režim (bylo horké letní počasí), což vedlo k rychlému úbytku sil v závěrečném běhu. Porci smůli si v tomto závodě vybral Kuba F., který měl v 1. okruhu cyklistické části defekt, který bohužel již nešlo opravit a tak ze závodu musel odstoupit a to i přes štěstí přinášející startovní číslo 13. U Tomáše P. jako úplného nováčka na takovýchto distancích šlo umístění opravdu stranou. Zde převažovala touha po dokončení a dobrém pocitu z vlastního výkonu. A to se povedlo.

Závěrem je třeba vyzdvihnout vysokou organizační úroveň závodu a perfektní značení opravdu klikaté stezky pro cyklistiku. Uvidíme, jaké okolnosti budou hýbat světem příští rok, ale určitě bychom se zase někdy takovéhoto závodu opakovaně a rádi zúčastnili.