Cross Roesslera – Ořovského

Kuba Frinta přináší svoje pocity z účasti na Crossu Roesslera – Ořovského pořádané organizacemi  AO TJ Sokol Unhošť, spolek  Zdravá Unhošť a MK Kladno

Cross Roesslera – Ořovského je klasický crossový závod na 5,5 km v okolí Dědkova mlýnu u Malých Kyšic

Jako mnoho dalších lidí v době korona-viru jsme byli někde zalezlí a jenom sem tam vyrazili na trénink či v době pozdější i na nějaký ten závod.
My byli na chalupě a jen sem tam dělali výpady domů na Svárov. To jsme většinou spojili s SK Svárov podvečerní cyklo vyjížďkou kdy každá z nich byla děsně fajn

SK Svárov po společném tréninku v nových cyklo dresech

Najednou mi do emailu přistane pozvánka na místní běh v okolí – Cross Roesslera-Ořovského. Už několik let jsem ho chtěl běžet, ale vždy se mi to s něčím krylo, ale po přeložení na středu v 18:00 start Dědkův Mlýn mi termín naprosto vyhovuje a tak píšu Zdeňkovi Kučerovi ze Sokola Unhošť ať mě napíše na startovní listinu. Jeho potvrzení, že se mnou počítá a drobná poznámka, že se těší až mě uvidí stoupat dvakrát na Hřebenku mě měla varovat. Posílám informaci na naši skupinovou konverzaci a dalších pár lidí píše, že také možná poběží. Tak se na startu potkáváme s Óňou a Mázou z SK Svárov a s dalšími lidmi z místní běhací komunity, kterým nevadí drobný deštík, který ale skoro okamžitě ustává. Na startu je asi 65 lidí a ti se úderem 18 hodiny vydávají na trať.

Start závodu Cross Roesslera Ořechovského

Běží se dvě kola a trať je super. Nejdříve mírný kopeček nahoru a pak sešup dolů, následuje jedinná skoro rovinka pak už se jenom střídá to nahoru a dolů a nahoru a dolů. Pak následuje poslední výrazné nahoru od Dědkova mlýna na Hřebenku – kamenná stezka jak pro horské kozy po ostrohu pořád výš a výš a pak už je vidět bílá čára na zemi která značí konec prvního okruhu. Snažím se běžet co to jde, v poslední době jsem docela sportoval a tak držím i pěkné tempo. A už je tady druhý okruh. Síly ubývají, ale pořád tam ještě nějaké jsou a tak to valím co to jde. Kopce nahoru co vydržím s dechem a směrem dolů co udrží podrážky bot, abych se nesvalil do příkopu jako někteří méně šťastní závodníci. Daří se mi předběhnout asi 2 lidi v jednom stoupání, ale pak za sebou zahlédnu někoho jak mě dotahuje.

Oňa chytá druhý dech při závěrečném stoupání

Druhým pohledem poznávám známý dres SK Svárov a tak si říkám, hmmm Óňa a zase valí, tak to ne a zaberu. Z kopce pořádně roztočím nohy a do kopce si říkám: „zaber a vydrž!, zadarmo ti to nedaruji“. Plán se povedl a tak probíhám cílem asi 7 vteřin před Ondrou. Ohýbám se v pase a dlouze chytám dech. Moc fajn závod, náročnější, ale fajn.

Kuba obhájil umístění na druhém místě v kategorii Muži do 49 let

Chvíli čekáme na Mázu a pak společně scházíme k mlýnu na zasloužené pifko, dvě, někteří tři 🙂 Během popíjení probíhá vyhlášení a pak už jen přesun domů a přemýšlet nad dalšími plány… Kuba – 25:54, Ondra – 26:01, Máza st. – 34:38